Zambia stond er op papier niet slecht voor. Totdat de ergste droogte in honderd jaar toesloeg

Toen president Hakainde Hichilema in 2021 aan de macht kwam, beloofde hij een frisse start: hij pakte de schuldencrisis aan, sloot in 2022 een lening van 1,3 miljard dollar af bij het IMF en maakte een einde aan de meest onderdrukkende wetten van zijn voorganger. De “nieuwe dageraad” brak aan, zoals de regering het zelf noemde. Of niet?

Profielfoto Anna Uitbeijerse
Anna Uitbeijerse
Afbeelding
beeld: ANP / Panos Pictures

Wereldwijd woeden 59 gewapende conflicten en lijden tientallen andere landen onder hongersnoden, onderdrukking of economische ineenstorting. Veel blijft buiten beeld. De Nieuwe Koers belicht elke editie een vergeten crisis.

Voor de 22 miljoen Zambianen veranderde er weinig aan hun dagelijkse werkelijkheid, want meer dan tachtig procent van de bevolking in het land leeft momenteel van minder dan 3,65 dollar per dag, en ruim 1,2 milj..